Obrana 3. část – Kabe

Zatímco Suji je informace, která je prostřednictvím odhozených kamenů vysílána ke všem hráčům, Kabe bývá často privilegovanou informací, získanou z kamenů ve vaší ruce. Kabe bývá překládáno jako „hradba“, a to je také to co dělá, je to bariéra která brání tomu, aby protihráč zformoval postupku.

Kabe je zformováno v okamžiku, kdy jsou všechny čtyři stejné kameny barev viditelné. Mohou se vyskytovat v oblasti odhozených kamenů, v hlášených sadách, jako Dora indikátor, nebo ve vaší ruce. Čím více takových kamenů máte na ruce, tím větší je vaše výhoda proti vašim protihráčům. Podle jejich informací mohou být tyto kameny ještě ve zdi, a mohou se (neúspěšně) pokusit zformovat kolem nich postupku.

Kabe je výborné pro identifikaci bezpečných kamenů v Betaori. Dejme tomu, že jsou pro vás viditelné všechny kameny . To znamená, že nikdo nedokáže vytvořit postupku, která ho bude obsahovat (samozřejmě, stále může být kamenem, na který protihráč čeká). Protože neexistuje žádná postupka, které ho přímo obsahuje, víte, že není žádná možnost, aby  a kompletovaly Ryanmen čekání. Jediná dvě možná čekání s těmito kameny jsou Shanpon a Tanki.

Řekněme, že máte Kabe na . Toto Kabe blokuje tři postupky : ,, . Stále existuje možnost, že někdo bude mít Ryanmen čekání ,  nebo . Nikdo ale nemůže mít čekání  nebo . To dělá  a  bezpečnými proti Ryanmen čekání.

Dejme tomu, že máte Kabe na . To dělá nemožnými Ryanmen čekání  a , ale někdo stále může mít čekání  nebo . Proto jsou proti Ryanmen čekání bezpečné jen  a .

Seznam bezpečných kameů, které jsou generovány Kabe :

Kabe                   Bezpečné kameny

                     

                     

                     

                     

                     

                    

                    

Jak vidíte, Kabe ve skutečnosti signalizuje jako bezpečné pouze „vnější“ kameny (123,789). Pokud chcete prohlásit za bezpečné kameny 456, potřebujete k tomu DVĚ Kabe, která vytváří „sendvič“.

Pokud jsou jeden , nebo dva kameny ohraničeny Kabe, jsou oba bezpečné. Například , pokud máte  Kabe, pak  a  nejsou použitelné pro zformování postupky, a oba mohou být použity pouze pro Shanpon a Tanki čekání.

A pokud máte Kabe  a , pak nejvnitřnější kámen  je bezpečný, ale  a  jsou stále nebezpečné.

Přirozeně, Kabe jsou spolehlivé pouze pokud vidíte všechny čtyři výskyty kamene. Situace, kdy jsou viditelné všechny čtyři kameny je známá jako „Bez šance“. Pokud jsou viditelné pouze tři, nazývá se „Jedna šance“. Dokážete si představit, že Kabe Jedné šance není zdaleka tak bezpečné. Jestliře vidíte tři , stále není bezpečné odhodit , protože protihráč, proti kterému se bráníte, stále může mít na ruce  a čekat na  a . Nicméně pokud se rozhodujete mezi  a například , může být o něco bezpečnější odhodit .

Samozřejmě , existence dvou Kabe jedné šance je mnohem lepší. Pokud vidíte tři  a tři , pak je  většinou bezpečná. Stále ale není ani zdaleka tak bezpečná, jako by byla v případě Kabe bez šance.

I když není pokaždé možnost použít Kabe při obraně, sledujte odhozené kameny, aby vaše vlastní postupky nebyly blokovány  Kabe.

Článek byl vytvořen na základě článku na Osamuko’s Japanese mahjong blog zde : http://www.osamuko.com/2009/02/23/defense-guide-2-kabe-saki-giri-dama-ten/
Příspěvek byl publikován v rubrice Taktika a strategie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s