Obrana 4. část – Saki-giri

Je přirozené, že řeč o obraně v Mahjongu se brzy stočí na čtení odhozených kamenů. Studiem Ura-suji a Matagi-suji se můžete o čtení odhozených kamenů naučit opravdu hodně. Ale zničehonic se vynoří opravdu silní internetoví hráči a začnou křičet: „PŘESTAŇTE ČÍST SUJI, NEFUNGUJE TO ! “ . Co je špatně? Jde opravdu jen o to, že nikdo nechce, aby byly přečteny jeho úmysly?

Ukazuje se, že teorie kolem Suji není příliš použitelná proti zkušenějším protihráčům. Její problém je v tom, že funguje pouze když 1) protihráč použije Ryanmen čekání a 2) odhazuje efektivně. Pokud nejsou obě tyto podmínky splněny, pak vám Suji vynese   pouze haldu dezinformací (pokud vůbec něco vynese).

Přirozeně existuje celá řada triků, určených ke zmaření plánů těch, kdo čtou Suji. Tady je jeden z nejzákladnějších :

Dejme tomu, že jste začali hru se  na ruce. Krásný příklad univerzálního začátku, ze kterého můžete získat postupku, pon, dvojici, cokoliv co bude později zapotřebí. Většina lidí neodhodí žádný z těchto kamenů v počátečních fázích hry, pro jejich efektivitu, kterou ruce přinášejí. Nicméně je veskrze pravděpodobné, že později odhodíte , abyste získali Ryanmen čekání. Ale pozor! Protihráči se budou v pozdních fázích hry dívat po Matagi-suji a vaše plány odhalí. Co se ale stane, když  odhodíte v brzkých fázích hry?

Matagi-suji se v brzkých fázích hry objevují jen výjimečně (obzvláště pokud hrajete proti slabším, nebo průměrným hráčům), protože většina lidí nechce rozbít pár ve chvíli, kdy ještě mají na ruce řadu jiných , neefektivních kamenů, a i kdyby, efektivní tvary jako Ryanmen se přece mají formovat v pozdních fázích hry, že? Pro tyto lidi bude brzké odhození  znamenat, že  je pravděpodobně bezpečná, a vy získáte past ve formě čekání na , do které se chytí.

Podívejte se na další příklad : na počátku hry máte na ruce . Nejefektivnější postup je odhodit nejprve , pak . Bohužel, tento postup bude všem signalizovat, že  je nebezpečné čekání. Pokud místo toho použijete opačné pořadí, skončíte se stejným Ryanmen čekáním, ale Suji teorie vašim protihráčům napovídá, že  je bezpečný kámen.

Článek byl vytvořen na základě článku na Osamuko’s Japanese mahjong blog zde : http://www.osamuko.com/2009/02/23/defense-guide-2-kabe-saki-giri-dama-ten/
Příspěvek byl publikován v rubrice Taktika a strategie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s